Rekomandimi për Shqipërinë? Kryediplomati slloven dyshime për hapjen e negociatave - Bota Sot
Rekomandimi për Shqipërinë? Kryediplomati slloven dyshime për hapjen e negociatave

Shqipëria

E martë, 18 shtator 2018

Rekomandimi për Shqipërinë? Kryediplomati slloven dyshime për hapjen e negociatave

Më: 16 prill 2018 Në ora: 21:39
Ministri i Jashtëm slloven, Karl Erjavec

Ministri i Jashtëm slloven, Karl Erjavec, shprehet skeptik në lidhje me një rekomandim për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe për Maqedoninë.

“Çështja nëse Komisioni Europian do të rekomandojë të martën fillimin e negociatave të pranimit me Maqedoninë dhe Shqipërinë është ende i hapur”, tha sot në Luksemburg Ministri i Jashtëm Karl Erjavec.

Ai theksoi se ishte e vështirë të parashikohej se çfarë do të ndodhte, por shtoi se ishte pesimist se asnjë vend nuk do të merrte një rekomandim.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test