Vazhdon eksodi te LSI, 5 këshilltarë në bashkinë e Lezhës i bashkohen PS - Bota Sot
Vazhdon eksodi te LSI, 5 këshilltarë në bashkinë e Lezhës i bashkohen PS

Shqipëria

E mërkurë, 19 shtator 2018

Vazhdon eksodi te LSI, 5 këshilltarë në bashkinë e Lezhës i bashkohen PS

Më: 16 prill 2018 Në ora: 16:39

Vazhdon eksodi tek LSI. Këtë herë pesë këshilltarë të Bashkisë Lezhë janë larguar nga forcat politike që përfaqësoni dhe janë bashkuar me Partinë Socialiste.
Mësohet se 3 këshilltar të Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe dy të partive të tjera të vogla, kanë vendosur që të  largohen nga forcat politike që përfaqësonin dhe ti bashkohen Partisë  Socialiste.

Vendimi i tyre u bë publik përmes një deklarate të përbashkët për mediat nga selia e Partisë Socialiste.

Emrat e këshilltarëve që iu bashkuan PS

Ferdinad Ndoj LSI

Hasan Muça LSI

Agim Doda LSI

Ndrek Gazulli PAK.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test