Qindra vizitorë në Muzeun Historik Kombëtar - Bota Sot
Qindra vizitorë në Muzeun Historik Kombëtar

Shqipëria

E shtunë, 27 gusht 2016

Qindra vizitorë në Muzeun Historik Kombëtar

Më: 23 nëntor 2012 Në ora: 15:27

Qindra vizitorë që në orët e para të mëngjesit kanë ardhur pranë Muzeut Historik Kombëtar për të shijuar nga afër armët e Skënderbeut.
Qytetar të shumtë nga Shqipëria dhe Kosova janë kureshtarë për të vizituar ekspozitën unike
Armët e Skënderbeut kanë zgjuar interes të madh ashtu siç dhe ishte parashikuar nga drejtuesit
e muzeut. Tundimit për të parë nga afër përkrenaren dhe dy shpatat e Skënderbeut nuk i ka rezistuar edhe Presidentja Atifete Jahjaga, e cila shoqëruar nga ministri i Kulturës, Aldo Bumçi vizitoi pavionin e mesjetës ku prezantohen për publikun e gjere objektet e rralla.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test