Shqipėria

Topi: Mandati i Ina Ramės mbaron vitin tjetėr. Nishani s’na thirri nė tryezė sepse ata kanė frikė nga ne

Bota Sot | 26.10.2012 20:41
Topi: Mandati i Ina Ramës mbaron vitin tjetër. Nishani s’na thirri në tryezë sepse ata kanë frikë nga ne

Kryetari i Frymės sė Re Demokratike, Bamir Topi, ka deklaruar nga Pogradeci, se mosthirrja e FRD nga presidenti Bujar Nishani nė tryezėn e partive parlamentare tregon frikėn qė kanė ata nga kjo parti. Nishani ka thirrur partitė parlamentare pėr tė vendosur datėn e zgjedhjeve parlamentare.

“Fakti qė ne nuk jemi thirrur nga presidenti nė tryezėn e partive nuk na ēudit. Mosthirrja nė tryezė dėshmon frikėn qė ata kanė nga partia qė ne pėrfaqėsojmė”, ka theksuar Topi.

Topi ishte nė Pogradec pėr inaugurimin e degės sė kėsaj partie nė kėtė qytet.

Sėrish Topi deklaroi se ata nuk do tė bėjnė aleancė me dy partitė e vjetra tė tranzicionit.

Mė tej ish-presidenti i Republikės ėshtė shprehur i bindur se Fryma e Re Demokratike do t’i arrijė rezultatet e kėrkuara nė procesin e ardhshėm elektoral.

“Kemi eksperiencė tė mjaftueshme nė politikė dhe do bėjmė tė mundur arritjen e rezultateve”, ka shtuar Topi.

Ndėr tė tjera, kreu i FRD-sė ka folur edhe pėr ēėshtjen e mandatit tė prokurorit tė pėrgjithshėm.

“Mandati i kryeprokurorit tė ri hyn nė fuqi me ndryshimet kushtetuese. Veprimet e tjera qė bėhen lidhur me kėtė ēėshtje janė antikushtetuese”, ka thėnė ai.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Shqipėria