Shqipėria

Fakulteti Ekonomik, diplomohen rreth 800 studentė

Bota Sot | 21.10.2012 22:21
Fakulteti Ekonomik, diplomohen rreth 800 studentë

Ceremonia, Basha: Pėrmirėsimi i tregut tė punės, parėsor

Kryetari Bashkisė sė Tiranės, Lulzim Basha ka marrė pjesė nė ceremoninė e diplomimit tė studentėve tė Fakultetit Ekonomik tė Universitetit tė Tiranės. Nė fjalėn e tij pėrshėndetėse kryebashkiaku ka theksuar se dy nga prioritetet e bashkisė ėshtė korpusi universitar dhe studentėt. Basha tha se njė nga premtimet e tij ėshtė pėrmirėsimi i biznesit i tregut tė punės reduktimi i taksave dhe zhvillimi ekonomik, ku studentėt e diplomuar pa dyshim kanė rolin e tyre.
Ndėrsa rektori i Universitetit tė Tiranės, Dhori Kule pasi shprehu mirėnjohjen e tij pėr stafin pedagogjik u shpreh se rėndėsi parėsore janė standartet nė universitet.
Nė Fakultetin e Ekonomikut u diplomuan 640 studentė tė Bachelori dhe 200 studentė tė masterit tė nivelit tė dytė.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Shqipėria