Shqipėria

MPJ e Shqipėrisė pėrshėndet takimin Thaēi-Daēiq

Bota Sot | 19.10.2012 21:34
MPJ e Shqipërisë përshëndet takimin Thaçi-Daçiq

Ministria e Punėve tė Jashtme e Shqipėrisė pėrshėndet takimin midis kryeministrit tė Kosovės, Hashim Thaēi, dhe atij tė Serbisė, Ivica Daēiq, tė zhvilluar sot nė Bruksel nė prani tė pėrfaqėsueses sė lartė pėr Politikė tė Jashtme dhe Siguri tė BE-sė, Catherine Ashton. “Vazhdimi i dialogut dhe normalizimi i marrėdhėnieve ėshtė nė interes tė dy vendeve, si dhe nė interes tė paqes, stabilitetit dhe sigurisė nė rajon dhe i shėrben integrimit tė tė dy vendeve dhe gjithė rajonit nė Bashkimin Evropian”, thuhet nė njoftimin pėr media tė MPJ-sė sė Shqipėrisė.

Kjo ministri pėrshėndet edhe rezolutėn e djeshme tė Parlamentit tė Kosovės pėr normalizimin e marrėdhėnieve me Serbinė, si njė shprehje tė vullnetit dhe pėrgjegjėsisė sė lartė tė institucioneve tė shtetit tė pavarur tė Kosovės pėr tė parė pėrpara dhe pėr tė ndėrtuar njė tė ardhme tė sigurt dhe nė paqe pėr tė dy vendet dhe zhvillimin e marrėdhėnieve tė fqinjėsisė sė mirė nė rajon, thuhet nė kėtė komunikatė tė MPJ tė Shqipėrisė.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Shqipėria