Shqipėria

Asambleja e PS-sė miraton platformėn elektorale

Bota Sot | 19.10.2012 16:54
Asambleja e PS-së miraton platformën elektorale

Nė janar do tė nisė fushata derė mė derė e tė gjithė zyrtarėve tė partisė

Partia Socialiste ka miratuar platformėn dhe startegjinė elektorale nė funksion tė zgjedhjeve parlamentare tė vitit 2013. Nė Asamblenė Kombėtare, kryesocilaisti Edi Rama, ka evidentuar elementėt e strategjisė, si dhe momentet ku duhet tė pėrqendrohen tė gjithė anėtarėt e Asamblesė, si dhe tė gjitha degėt e partisė pėr organizimin e zgjedhjeve. Kryetari Rama ka deklaruar se nė janarin e ardhshėm do tė nisė fushata derė mė derė e tė gjithė zyrtarėve tė partisė, ku do t’i bėhet e ditur qytetarėve programin i PS-sė. Rama ka nėnvizuar nevojėn pėr tė punuar mė sė shumti me zgjedhėsit e pavendosur. Njė ndėr elementėt kryesore tė strategjisė, sė prezantuar nga Rama kishte tė bėnte me koalicionin politik, qė sipas kryesocialistit do tė bazohet tek parimet, merita dhe korrektėsia. Sekretari Organizativ Blendi Klosi, nė pėrfundim tė mbledhjes, tha se do tė pėrēojė tek elektorati arsyet se pėrse duhet tė votohet PS-ja.

Nė mbledhjen e Asamblesė Kombėtare, kanė marrė pjesė edhe pėrfaqėsues tė partisė nė tė 66 Zonat e Administrimit Zgjedhor.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Shqipėria