Shqipėria

Arrestohet Asllan Patrioti, kordinatori i grevės urisė

Bota Sot | 18.10.2012 00:07
Arrestohet Asllan Patrioti, kordinatori i grevës urisë

Pak minuta mė parė policia ka arrestuar Asllan Patriotin, kordinatorin e grevės sė urisė. Policia ka pėrdorur vendimin e gjykatės pėr mbylljen e grevės pėr ta konsideruar vazhdimin e saj pas orės 12 tė paligjshėm dhe ka arrestuar z. Patrioti.
Gjatė njė konference pėr shtyp nė mbrėmje, Patrioti deklaroi se nuk do tė dalin nga greva dhe nėse I nxjerrin me forcė do tė zhvendsen nė njė vend tjetėr afėr ambasadės amerikane.
Sonte nė atdhe ėshtė rikthyer me ambulanc mha Greqia, Gjergj Ndreca, heroi I kėsaj greve, I cili ishte pėr kurim nė Selanik, pas aktit tė vetflijimit nga ku mori plag tė rėnda nė trup.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Shqipėria