Shqipėria

Armėt e Skėnderbeut mė 20 nėntor nė Shqipėri

Bota Sot | 17.10.2012 18:10
Armët e Skënderbeut më 20 nëntor në Shqipëri

Konfirmimi pėr Abc news nga Drejtori i Muzeut, Luan Malltezi

Shpata dhe pėrkrenarja e Skėnderbeut do tė mbėrrijnė nė Shqipėri mė 20 nėntor. Kėtė e bėn me dije drejtori i muzeut historik Luan Malltezi. Kėshtu ėshtė rėnė dakord sipas Malltezit pas konsultimeve tė bėra njė ditė mė parė mes specialistėve tė muzeut mesjetar tė Austrisė dhe specialistėve tė palės shqiptare.

Reliket e ēmuara do tė ekspozohen mė 27 nėntor nė njė ekspozitė unike dhe mė tė rėndėsishmet thotė Malltezi. Armėt e Skėndėrbeut do tė ekspozohen nė pavionin e mesjetės pėr njė muaj e gjysėm ato do tė ekspozohen nė kushte tė plota tė sigurisė, pasi Muzeu ėshtė i paijusr me sistem tė plotė sigurie.

Kostoja e sjelljes sė tyre pėr herė tė parė nė Shqipėri ėshtė 100 mijė dollarė, ndėrsa ardhja e tyre nė vendin tonė u mundėsua nga qeveria shqiptare nė kuadėr tė 100 vjetorit tė pavarėsisė.

Komentet

Komente (19) | Kthehu

Pse prap po mundohesh me rrejtė o Fati Vjenė se ti je i njejti pshtjellaq se vetem e ndrrove vendin dhe ne tjeter Kompjuter,a po mendon me u ba si thmija .Po kush ėsht Frrok Domi dhe kur ja ka nisė ky me shkrue se me krejt te gjallt e te vdekurit ta baj benė se ti vet Fati Vjen je.Po ti e din se je psikopat se nė kokė e ke problemin.E mundohesh me la m..me sh....Truse ma e mos mė shkruj as mir as keq.O i sėmuar psiqik se ma shurdh.b...n.Vlersimi i yt as qė isha marrė me at punė por rrenat tua s,durohen ma.

Zef Doda Ch @ 18/10/2012 20:10

Gjdo kombe do t'doja te ket t'gjith historin e vet ne arkivat e veta, Austriaket kan ruajtur me mjaft perkudesmeri figuren e Gjergj Kastrotit, per ket Shqiptaret duhet te ken nje rrespekt te veqant per Vjenuazet, hezitim tani qenron te ndonje e papritur siq nodhi ne 97 ku u plakiten posuajse shumica e arkivave, une lutem qe gjera te tilla mos t'perseriten kurr, dhe pasurija e historis Kombetare mos tpeket nga askush.

Drini i Zi @ 18/10/2012 18:58

More Zef Doda u ktheva me shiku se jam idhtar I Kastriotit.Me vjen keq ti nuk din me shkru pozi,po nja ta tham qe nuk jam Fati Vienes une,e ke ngarku njerin pa lkurgja,un jam ne Vjen po ai ku osht se di po une sjam Fati,ty kallaj admin ta verteton,e kqir adresen elektronike nuk e kemi njajt te kompjuterit,shume kallaj gjindet ajo.Mirupafshim.Mos i hyp njerit nkry.

Frrok Domi @ 18/10/2012 18:41

Kalofsh mirė o shoqi Fati Vjenė.Mirė u ndėgjofshim

Zef Doda Ch @ 18/10/2012 17:47

@Zef Doda, me fal nuk kam kohe mė, se me erdhen mysafire. Neser ne mengjes udhetoj per Gjermani Lajpcig. Tek te henen mund te kontaktojme. KLM Zef, ta dish se nuk jam duke te genjyer, do te ta vertetoj qe nuk jam une ai hamam FROK DOMI, as ne mendje nuk kam kesi emri, kurre nuk kam degjuar se ka kesi emer. Por ma ke fute dyshimin qe dikush po ma keqperdore nofken time, dikush nga Vjene, nuk e perjashtoj te jete edhe ai qe te thash. KLM. Degjohemi te henen.

Fati (Vjene) @ 18/10/2012 17:13

O Fati Vjen le o burr at pun,se ti nuk po ban be qe nuk ke qenė,por je atje ku je,nuk ka randsi kjo punė se as nuk me ke sha,as nuk ma ke shpifė shum se edhe shkollė kam por jo profesor,e qfare nuk je ti por disi mė preki se nuk e kisha fye askend vetėm se mė erdhi mirė pėr ato dy busta tė atyre dy herojve.Ti e din se unė e thashė haptazi kush don me hy nė fasbok dhe don tė shkrujmė personalisht mundėt vetėm me ma tregue edhe Nikun nėse ėsht koemntues nė Bota Sot.Hajt o shoqi se kemi punė boll me tjera gjana e ta vazhdojmė aty ku e kemi lanė pak pėr bashkim e pak pėr Ideal ashtu si jemi seicili.KLM

Zef Doda Ch @ 18/10/2012 17:03

Zef une ta vertetoj ndryshe. A ke email ne Google? Se permes Latitudes, kur te me fusesh si shok te Google me Handy ta vertetoj se ku jam, pra me GPS. A ke a jo? Me shkruaj se shume kam rene tash ne pozite te keqe, duke menduar se e tregon Leobersdorf, tash e pash se Vjene po del, ama ka dale perpara Leobersdorf, diēka ka ndryshuar por nuk e di ēka.

Fati (Vjene) @ 18/10/2012 17:01

Vallahi Vjene po dilka, edhe atje Vjene me doli, po pse keshtu spo e kuptoj. Une e din sa here ADMIN e ka konfirmuar qe jam ne Leobersdorf, athu e paskan nderru Provajderin e internetit a qka eshte puna, pse po del Vjene as une spo e di, vallahi ma vrafte Zoti familjen, une nuk jam ne Vjene, Zef me vrafte Zoti une jam ne Leobersdorf. Ma farofte ēdokend qe e kam gjalle e te aferm, nese nuk jam ne Leobersdorf. KLM.

Fati (Vjene) @ 18/10/2012 16:39

O ADMIN konfirmoje o ZOTERI QE JAM NE LEOBERSDORF, ju lutem. Ose lejoja Zefit te merr linkun qe po ia dergoj. Zef merre kete link hy atje shko te faqja 18 dhe shkruajme, aty drejtperdrejt sel se ku je momentalisht. Ja ketu: http://www.topix.com/forum/world/albania/T7GDAC4JE344M8CGO/p18

Fati (Vjene) @ 18/10/2012 16:29

As une Fati nuk jam nga Arburgu qė ėsht afro 20 km largė nga une por nėse duan me mė gjetė Arburgu e mbulon zonėn afro 50 km gjatsi.E di qė nuk beson qfarė do beje qė ta baj se je ti,vetėm mos mė nxaft darka gjallė nėse nuk je ti ma gjatė po mė vjen keq me ti thanė se na i kemi pasė do moskuptime njihere e mos u mundo me mue ma,se mjaft i humbe krejt,vetem me ate se ti nuk e pranon humbjen,pasi qė jemi nė Internet.Se po mė vjen keq me i mundue ADIAMIn se i njejti komentues qė shkruan me nofkėn Fati Vjen,ėsht edhe ay me Frrok Domi.KLM

Zef Doda Ch @ 18/10/2012 15:53