Shqipėria

Protestė e njė grupi tė gazetarėve para Kryeministrisė

Bota Sot | 14.10.2012 19:29
Protestë e një grupi të gazetarëve para Kryeministrisë

Ashtu siē patėn paralajmėruar, dhjetėra gazetarė u mblodhėn sot nė njė tubim para selisė sė Kryeministrisė sė Shqipėrisė, nė bulevardin “Dėshmorėt e Kombit” tė Tiranės. Ata firmosėn mbi njė pankartė ku shkruhej fjala SOS.

Disa prej gazetarėve qė ndėrmorėn nismėn pėr kėtė tubim, i bėnė thirrje qeverisė qė tė dalė nga heshtja dhe tė vendosė kontakte me grevistėt e urisė qė i pėrkasin ish-tė burgosurve politikė.

Ata thanė se ėshtė e papranueshme qė edhe pas 22 vjetėsh nė Shqipėri pėrmenden edhe viktimat e komunizmit dhe ku thirrja e famshme “Liri – demokraci” ėshtė ende e nevojshme.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Shqipėria