Shqipėria

Pushohet nga puna, vetėdigjet para Bashkisė sė Pogradecit

Bota Sot | 12.10.2012 15:38
Pushohet nga puna, vetëdigjet para Bashkisë së Pogradecit

Njė person ėshtė vetėdjegur para Bashkisė sė Pogradecit. Mėsohet se ai ėshtė Gėzim Hamiti. Sipas burimeve tė policisė, shkak pėr kėtė ngjarje tė rėndė mendohet tė ketė qenė pushimi i tij nga puna.

Gėzim Hamiti punonte nė ndėrmarrjen e pastrim-gjelbėrimit. Burime pranė policisė bėjnė me dije se ai ndodhet nė gjendje tė rėndė pėr jetėn nė spital.

Ky ėshtė rasti i tretė radhazi brenda kėtyre ditėve tė fundit i vetėdjegieve publike. Dy tė parėt, Gjergj Ndreca dhe Lirak Bejko, janė vetėdjegur pas protestės sė ish tė pėrndjekurve.

Dėshpėrimi nga varfėria dhe indiferenca e shtetit, duket se tashmė ka sjellė qė grupe tė ndryshme njerėzish, tė zgjedhin si shenjė proteste, pikėrisht kėtė akt ekstrem.

Komentet

Komente (9) | Kthehu

nuk pajtohem me ket komentuesin kapuqi qe paska komentuar qe kjo tradit esht nga talibanet dhe nga ai vend ,jo qe pi perkarahi talibant por ato nuk e bejn ket veper makaber i bejn te gjitha ,a nuk vetvrahen, por kjo qe po ndodh ne shipri edhe ne kosovs esht shkak nga pushtetaret ton nga kjo makarralllek udhheqsi

Trimoriasi @ 12/10/2012 21:52

ket se kan pase shqiptaret adet, por kjo asht dhurate nga kultura talebane e qetyne me mjekrra dhe me fustana se populli shqiptar gjitmone i ka ba ball hasmit dhe urise, pra ket der tash se kena pase, ne kapitalizem asht ekonomia e tregut dhe ekonomi private, me nise sa here te me largojne firmat mu nga puna une ish dashte me kalle vehten nja 20 her deri me tash, po kjo ne kapitalizem asht normale por duhet edhe shteti ta siguron nje pune tjeter kur te largohen nga puna e jo te lehen midis rruges njerzit, sepse ashtu demokracia nuk ka kuptim, duhet edhe shteti te bej per popull se per ket edhe paguhen taksat, pra taksat paguhen qe shteti te kujdeset per nje shtrese te shoqrise qe jan ma pak te fatshme dhe qe kan nevoje per shtetin dhe ndihmen e tij, e jo me mete midis rruges me femij dhe familje,

kapuqi @ 12/10/2012 21:10

O Zot qka po ndodh me ne me ket qeveri te poshter.I kuptoj njerzit dhe jeten ne KS.Nje rast.Isha parashtepis mallrave ne pej tuj udhtu me kerr per deqan.Nje njeri ne koh i semur me krraba ja qitke kerreve doren,askush se ndalojke kerrin per ta e marr me vete.Edhe pse isha pergut e ndala dhe e mora.Ishte i lodhur fizikisht e psiqikisht nje njeri i vuajtur me shum halle.Ja kishin ndalur penzionin dhe kishte me shku per gjakov.Tha kom me i dergu letrat ne pr deri te kthehet pergjigjja ku i marr une me i ushqy 6 femi ne shpi,tha ku me vra veten e i shkun lotet si fmija i fshinte lotet fshehurazi.Un kisha me u ndal ne deqan e qova deri ne gjakov u gzu shum.Nejse si perfundim u trullova pak nga qe mud dhimt shum.Kurr sja fali vetes se nuk ja e morra emrin dhe mbiemrin qe kur te kam mundesi ta ndihmoja.Sa fmija flen pa buk.Shum i vuajtur populli shqiptar.

deqanasja @ 12/10/2012 20:31

banni@-s`eshte mire me ia marre jeten vetes po ase te tjerve ! Po si eshte ky ligj kur, Punemarresi te largon kure atij i teket ,e puntori jete me gishta ne goje, femija pa buke ,e besa me qene me qera ,te hudhin ne rruge.... Qmimet rriten 100 e besa edhe 2-3 qind %, e shteti e jape(politika-rrena) 0.2 % u rriten qmimet nga janari ! apo thone ne krahasim me vitin paraprak... Kja eshte demokracia.Shul Shqip-MA ZOT MA KEQ.

Budallica @ 12/10/2012 20:18

Asnja mos mbet milet i flliqt jo te gjith ktu vetem diktatura e te madhit Enver se ky milet sdin qe ka zot ...

SHABAN ARUSHA @ 12/10/2012 19:55

o vllezer a edine veq se sa esht denimi i zotit me mbyt nje njeri veten e tij po cfar mendon aj njeri a ju ka hek gajla e madhe jo vallahi jo por denimin e ka te zoti panderpre ashtu qish e ka mbyt veten dot ta veproj ne boten qeter nje gje te till allahu i udhzoft

banni @ 12/10/2012 19:24

Goxha afer e ka Shqiperia me hy ne EU me nje popull ......

Agimi @ 12/10/2012 17:07

Kush jua mėsoj kėt metodė o vllazėr?Me e mytė vehtėn nuk ėsht mirė por ma mirė se me i mbytė tjerėt ėsht.Nė botė kemi qudira njerėz qė e mbysin vehtėn dhe tjerėt.Qfare fiton njeriu kur e mbytė vehtėn asgjė apo jo?

Zef Doda Ch @ 12/10/2012 15:53

Ne shqiperi po e djegin vetveten nje nganjė.Por ne kosove do fillon vetvrasj e kolektive .Nga presjoni qe i ben kjo qeveri kriminelash.

daloshi @ 12/10/2012 15:46