Shqipėria

Meta takon ambasadorin Sekui

Bota Sot | 12.10.2012 14:10
Meta takon ambasadorin Sekui

Kreu i LSI-sė, Ilir Meta, u takua me ambasadorin e Bashkimit Europian, Etore Sekui.

Meta theksoi se nė kėtė takim u diskutua pėr progres-raportin e BE-sė pėr vendin tonė: “Shkėmbyem me ambasadorin Sekui opinione pėr progres-raportin e BE-sė. Pavarėsisht nga arritjet pozitive, progresi duhet tė vazhdojė.”

“Pėrmbushja e tre kritereve do tė ēojė mė tej nė marrjen zyrtare tė statusit kandidat”, shtoi Meta.

Nga ana e tij, Sekui theksoi: “Pėrmbushja e reformave ėshtė e mundshme, por ėshtė e nevojshme tė fillohet me kėto reforma.”


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Shqipėria