Shqipėria

Edi Rama nė SHBA, takon Obama-n

Bota Sot | 09.10.2012 20:44
Edi Rama në SHBA, takon Obama-n

Kryetari i Partisė Socialiste, Edi Rama ndodhet pėr njė vizitė nė Shtetet e Bashkuara ku ka pasur njė takim edhe me presidentin amerikan, Barack Obama.

Siē njofton kryesocialisti nė rrjetin social Twitter, takimi ishte “miqėsor dhe i paharrueshėm me mikun e shqiptarėve”.

Nė axhendėn e vizitės sė Ramės pėrtej Atlantikut kanė qenė edhe takimet me ekspertė amerikanė tė ekonomisė dhe financave si dhe me pėrfaqėsues tė komunitetit shqiptar atje. Takimet, siē shkruan Rama nė profilin e tij nė Twitter, shėrbyen pėr konsultime mbi programin e socialistėve “Rilindja Kombėtare” pėr tė ardhur nė pushtet.

Konsultimet me bashkėatdhetarėt shqiptarė ishin nė qendėr tė agjendės sė vizitės 3-ditore tė Ramės nė Shtetet e Bashkuara.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Shqipėria