Shqipėria

Balla: Imami po tjetėrson pronat e ushtrisė

Bota Sot | 07.10.2012 16:53
Balla: Imami po tjetërson pronat e ushtrisë

Partia Socialiste ka akuzuar ministrin e mbrojtjes Arben Imami se po tjetėrson pronat e paluajtshme pėrmes procesit tė privatizimit.

Deputeti Taulant Balla ka theksuar se duke filluar nga sot PS-sė do tė zbardhė para shqiptarėve dosjen e plotė tė korrupsionit dhe tė badėrdisė qė ėshtė bėrė me prona e paluajtshme nga ministria e mbrojtjes.

"Prej 3 vitesh nėn drejtimin e Arben Imamit ushtria shqiptare ėshtė zhveshur pothuajss nga tė gjitha pronat e paluajtshme. Pėrmes njė procesi jo transparent janė hequr nga administrimi i ministrisė sė mbrojtjes dhe janė shitur objekte dhe trojet e reparteve ushtarake, depove tė armatimit pa asnjė ligj duke anashkaluar Kuvendin e Shqipėrisė dhe me njė errėsirė tė plotė Arben Imami po kryher njė proces zhvatje tė pronave” tha Balla.

Sipas tij, po privatizohen duke kaluar nė pronėsi tė privatėve objekte tė rėndėsisshme brenda vijės sė verdhė nė qytete tė ndryshme tė vendit.

"Janė 17 milion e 134 mijė e 493 metra katror objekte dhe troje qė ministri Imami po i tjetėrson nė drejtim tė privatėve. Janė reparte ushtarake brenda vijės sė verdhė. Nė ēdo cep tė Shqipėrisė kėto prona tė tjetėrsuara nga njė proces anti-kombėtar i drejtuar nga Imami qė do ta kishte zili edhe ushtria mė e egėr” shtoi mė tej Balla.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Shqipėria