Shqipėria

Qeveria shqiptare dėnon sulmin nė Turqi: Akt i rrezikshėm pėr paqen

Bota Sot | 04.10.2012 14:48
Qeveria shqiptare dënon sulmin në Turqi: Akt i rrezikshëm për paqen

Qeveria shqiptare dėnon goditjen me artileri tė forcave ushtarake siriane, tė territorit tė Turqisė, qė u shoqėrua me viktima nė popullsinė civile, si njė akt tė rėndė, dhunim tė normave dhe ligjeve ndėrkombėtare, cėnim tė integritetit territorial dhe sovranitetit tė Republikės sė Turqisė.

Zyra e shtypit e Kryeministrisė bėn tė ditur se qeveria shqiptare mbėshtet autoritetet turke dhe e cilėson tė ligjshėm reagimin e Turqisė.

“Duke mbėshtetur plotėsisht Qeverinė Turke dhe Kryeministrin Turk, reagimin e ligjshėm tė tyre ndaj kėtij akti tejet tė rrezikshėm pėr paqen dhe stabilitetin nė rajon, Qeveria Shqiptare i bėn thirrje Komunitetit Ndėrkombėtar tė bėjė ēdo gjė qė Bashar al-Assad, kasapin e popullit sirian dhe regjimit tė tij, t’i rezervojė fundin qė meriton.”- thuhet nė njoftim.

“Bombardimi i territorit turk nga diktatori sirian, ėshtė njė thirrje tjetėr pėr t’i dhėnė atij pėrgjigjen mė tė merituar.”- pėrfundon njoftimi.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Shqipėria