Shqipėria

Brace: Ja dokumentat, MM nuk shėnon mbi to qė janė sekrete shtetėrore

Bota Sot | 04.10.2012 13:28
Brace: Ja dokumentat, MM nuk shënon mbi to që janë sekrete shtetërore

Deputeti socialist Erjon Brace reagoi sot ndaj deklaratave tė Ministrit tė Mbrojtjes Arben Imami qė kėrcėnoi se cdokush qė nxjerr dokumentat sekrete do tė pėrgjigjet para ligjit.

Brace sqaroi sot gjatė njė konference pėr mediat se dokumentat qė ka bėrė publike nuk janė tė klasifikuara si sekret shtetėror.
“Dokumentat qė ne kemi publikuar nuk janė dokumenta sekrete shtetėrore sepse sekret shtetėr ėshėt ai qė ka tė bėjė me sekrete tė shtetit shqiptar”.

Njė nga njė, Brace tregoi dokumentat qė zotėron duke shpjeguar se nė asnjė fletė tė tyre nuk shėnohet se janė dokumente sekrete.
“Tė gjitha dokumentat qė kemi paraqitur nuk shėnojnė mbi to, sic e kėrkon ligji nėse do ishin sekrete, qė materiali i tyre ėshtė. Aty shėnohet data. Por asnjė pėrcaktim se ėshtė dokument sekret, konfidencial apo material i kufizuar”.

Deputeti Brace theksoi se dokumentat qė ai zotėron dėshmojnė vetėm korrupsionin masiv tė Imamit dhe disa gjeneralėve qė kanė trafikuar armė kundrejt pėrfitimeve.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Shqipėria