Shqipėria

Rama: Zerimi i taksės pėr biznesin e vogėl, emergjence ekonomike

Bota Sot | 04.10.2012 12:28
Rama: Zerimi i taksës për biznesin e vogël, emergjence ekonomike

Kryetari i Partisė Socialiste, Edi Rama vijon tė jetė i bindur pėr nevojėn e heqjes sė taksės pėr biznesin e vogėl, nė mėnyrė qė siē thotė ai, tė shmanget kolapsi dhe rrėnimi i biznesit.

Kryesocialisti thekson domosdoshmėrinė e njė taksimi tė ndershėm pėr bizneset, pasi sipas tij, njė furrė buke nuk mund tė taksohet njėsoj me njė fabrikė ēimentoje.

“Ja kemi thėnė qeverisė qė prej vitit 2007, qė taksa e sheshtė qė vuri mbi biznesin e vogėl, do tė sillte pasoja rrėnuese pėr kėtė biznes dhe ky ėshtė padyshim viti mė i keq pėr biznesin e vogėl nė Shqipėri. Biznesi i vogėl ėshtė fikur si motor pėr punėsimin dhe po lėngon nėn taksimin e dyfishtė sa nga Bashkia dhe nga qeveria.”- deklaroi Rama nė njė konferencė pėr shtyp nga selia rozė.

Rama theksoi se kur socialistėt tė vijnė nė pushtet do tė zerojnė taksėn pėr biznesin e vogėl, por sipas tij, 9 muaj janė shumė pėr gjendjen e rėndė me tė cilėn po pėrballet biznesi sot.

“Zerimi i taksės pėr biznesin e vogėl ėshtė njė emergjencė ekonomike, qė ėshtė mire ta bėjė tani kjo qeveri, pa pritur qė kjo tė ndodhė pas nėntė muajsh me qeverinė e re tė socialistėve dhe progresistėve .”- pėrfundoi shefi i opozitės.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Shqipėria