Shqipėria

‘Ish-tė burgosurit politikė’, protestohet para parlamentit. Oketa: E pajustifikuar heshtja e qeverisė

Bota Sot | 04.10.2012 12:21
‘Ish-të burgosurit politikë’, protestohet para parlamentit. Oketa: E pajustifikuar heshtja e qeverisë

Ndėrsa ish-tė burgosurit politikė vijojnė grevėn disa ditore nė ambientet para parlamentit ėshtė mbajtur njė protestė nė mbėshtetje tė tyre. Pėrveē ish-tė dėnuarve politike, familjarėve dhe miqve tė tyre nė mbėshtetje tė protestės ishte dhe sindikata e minatorėve.

Ata protestuan nėn thirrjen ‘Ndihmoni ish-tė burgosurit politike’, ‘Jepni shpėrblimet’ para ambienteve tė parlamentit ku deputetėt ishin mbledhur pėr seancėn parlamentare tė radhės.

Ndėrkohė deputeti i FRD, Gazmend Oketa vlerėsoi si tė pajustifikueshėm faktin qė nė kėtė seancė tė sotme parlamentare nuk pati asnjė zė deputeti nė mbėshtetje tė ish-tė burgosurve politike.

“Kaluan nė heshtje nė parlament grevėn e ish-tė burgosurve politike njerėzve qė ndjehen ende tė persekutuar. E pashpjegueshme dhe e pajustifikueshme qė njė problematike e tillė tė kalojė krejt nė heshtje dhe debati politik dhe qeveria tė jetė e vėmendshme pėr ēėshtje tė parėndėsishme, prerje shiritash dhe tė mos thotė asnjė fjalė tė vetme pėr kontributin e kėtyre njerėzve”.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Shqipėria