Shqipėria

Zyrtarizimi i ēėshtjes “Ēame”

Bota Sot | 03.10.2012 18:17
Zyrtarizimi i çështjes “Çame”

PDIU pėrshėndet qėndrimin e Panaritit

Vizita e Ministrit tė Jashtėm nė shtetin helen dhe zyrtarizimi i ēėshtjes “Ēame” nė takimet me drejtues tė lartė tė Athinės ėshtė pėrshėndetur nga Partia Drejtėsi, Integrim dhe Unitet dhe shoqata “Ēamėria”. Pėrmes njė deklarate pėr shtyp, kjo parti vlerėsoi angazhimin e treguar nga Ministria e Punėve tė Jashtme dhe personalisht nga ministri Edmond Panariti pėr tė kanalizuar nė rrugė zyrtare dhe nė axhendėn diplomatike tė Shqipėrisė, ēėshtjen ēame.
“Kanalizimi i saj nė analet diplomatike ėshtė sot, domosdoshmėria mė e madhe e kėsaj kauze tė gjithė shqiptarėve. Pėr kėtė arsye, parashtrimi i kėrkesės sė shqiptarėve tė Ēamėrisė, nė emėr tė shtetit shqiptar, nga z. Panariti pėrbėn njė hap konstruktiv pėrpara pėr futjen qartėsisht nė njė axhendė pėrqasjeje europianiste pėr avancimin e zgjidhjes sė ēėshtjes ēame. Ballafaqimi dhe hapja e ēėshtjeve tė mbetura pezull ėshtė rruga mė e mire pėr zgjidhjen me dialog drejt pėrmirėsimit tė marrėdhėnieve midis dy vendeve”, thuhet nė deklaratė.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Shqipėria