Zjarr në Parkun Kombëtar të Thethit - Bota Sot
Zjarr në Parkun Kombëtar të Thethit

Shkodra

E premte, 21 shtator 2018

Zjarr në Parkun Kombëtar të Thethit

Më: 11 shtator 2018 Në ora: 19:00
Ilustrim

Një sipërfaqe pyjore në Parkun Kombëtar të Thethit raportiohet se është përfshirë nga zjarri në orët e pasdites.

Agjencia e Zonave të Mbrojtura Shkodër me inspektorët po ndërhyjnë për shuarjen e flakëve.

Emergjencat Civile njoftojnë se pas vlerësimit të situatës në terren ndërhyrja me forca njerëzore është e pamundur për shkak të terrenit shkëmbor dhe të rrezikshëm

Paraprakisht dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test