U hoqën nga ndihma ekonomike, shkodranët dalin në protestë - Bota Sot
U hoqën nga ndihma ekonomike, shkodranët dalin në protestë

Shkodra

E martë, 25 shtator 2018

U hoqën nga ndihma ekonomike, shkodranët dalin në protestë

Më: 27 shkurt 2018 Në ora: 13:09
Protesta

Pjesë e protestës mes 20 mijë familjeve të përjashtuara nga skema e ndihmës ekonomike janë bërë dhe disa familje nga Shkodra.

Ata pretendojnë se janë hequr nga skema e ndihmës ekonomike padrejtësisht. Me thirrjet "turp" dhe "poshtë qeveria" ata kanë kërkuar që të rifutën sërish në skemë.

Në të gjithë qarkun e Shkodrës janë rreth 5 mijë familje që janë hequr nga skema e ndihmës ekonomike.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test