Hani fruta dhe perime largojeni depresionin - Bota Sot
Hani fruta dhe perime largojeni depresionin

Shëndetësia

E martë, 25 shtator 2018

Hani fruta dhe perime largojeni depresionin

Më: 13 mars 2018 Në ora: 13:46
Ilustrim

Që një kohë të gjatë dihet se frutat dhe perimet janë qenësore për një shëndet të mirë.

Mirëpo tani shkencëtarët po e dëshmojnë se nga frutat e perimet mund të keni edhe përfitime psikologjike.

Sipas një studimi të ri, është konstatuar se konsumimi i këtyre produkteve e largon depresionin në një periudhë dy javore

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test