Ndryshon rezultati në Prizren: Ja në favor të kujt - Bota Sot
Ndryshon rezultati në Prizren: Ja në favor të kujt

Prizreni

E enjte, 22 shkurt 2018

Ndryshon rezultati në Prizren: Ja në favor të kujt

Më: 21 nëntor 2017 Në ora: 18:35
Shaqir Totaj dhe Mytaher Haskuka

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rinumëruar votat në një vendvotim të Komunës së Prizrenit, pasi siç thanë përfaqësuesit e KQZ-së, kishte patur gabime teknike në këtë vendvotim.

E pas rinumërimit të këtij vendvotimi në Prizren, i janë shtuar 55 vota më shumë kandidatit të Lëvizjes Vetëvendosje, Mytaher Haskuka – i cili prin në garë ndaj Shaqir Totajt të PDK-së.

Përfaqësuesi i Vetëvendosjes në Komisionin Qendror Zgjedhor, Adnan Rrustemi, përmes një postimi në Facebook, ka bërë të ditur se kandidatit të VV-së i janë shtuar 55 vota pas rinumërimit.

“Prizrenit, i kthehen 55 vota për t’u bërë bashkë në fitore”, ka thënë Rrustemi.

Në Prizren dhe Prishtinë ende nuk dihet saktë se cili është fituesi i këtyre zgjedhjeve. Në Prizren gara po zhvillohet mes Haskukës dhe Totajt.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test