Asinus Asinum Fricat - Bota Sot
Asinus Asinum Fricat

Opinione

E premte, 23 shkurt 2018

Asinus Asinum Fricat

Nga: Haki Bunjaku Më: 6 dhjetor 2017 Në ora: 18:27
Haki Bunjaku

Krimineli ndihmon kriminelin,hajni përkrah hajnin,apo troç shqip:

-Magari për magar fërkohet!

I korruptuari e merr në sqetull të korruptuarin apo si thuhet orientiri një e shalon orientirin dy dhe shkojnë te para!

Ishte Isa Mustafa kryeministër,kur muer vendim stihik që me fondin e qeverisë të mbulojë shpenzimet për mbrojtjen juridike të kriminelëve.Kurse duqanet e veta gjithandej Fushë Kosovës i ruante me rreptësi idioteske si pronë private,ndërsa atë shoqërore e demolonte turpësisht.

Tash na del aventurieri tjetër,Ramush Haradinaj,në postin e kryeministrit,që nga fondi i shtetit don të mbulojë shpenzimet për shërim të Bujar Bukoshit,ish kryministër në ekzil dhe zhvatës i poshtër i të dy fondeve:

Ai 3% i qeverisë dhe atë Vendlindja thrret!

Tash në vend se të sqarohet përvetësimi i fondeve të mbledhura nga djerësa e gjaku i punëtorve,ngarend kryeministri havadyz që ta "nxjerr gomarin nga balta".

Parat e popullit që kryeministri,Ramush Haradinaj i derdh për shërim të ish kryministrit në ekzil,Bujar Bukoshi,por nuk do të dihen parat që derdh në konto e në xhepa privat,për ku edhe është destinacioni,ndërsa publikisht thuhet ndryshe e praktikisht veprohet ndryshe.

Bujar Bukoshi,po të mos ishte aq dorëlirë në pagesën e vrasësit të kolonel,Ahmet Krasniqi;sot nuk do të kishte nevojë për ta shtrue mindilin e lypësisë,si lypësi në xhami!

Me sjelljet antishtetërore dhe me keqpërdormin e fondeve-parave të punëtorëve,sot nuk meriton të ndihmohet materialisht,por meriton të ndëshkohet penalisht.

Por,edhe Ramushi që po djerësitet për ta keqpërdor buxhetin e shtetit,duhe të ndëshkohet penalisht.

Këto mjete materiale,të cilat ai po matet me i shpenzue pa kriter juridik e politik,duhet t`ia heçin karrikën nga zuza.

Ku ska kriter e rend,ka anarki dhe anarkisti duhet të ndëshkohet,sepse edhe po e mbjell farën e keqe:-egjër e therra!

E në këte kulturë të ndyrë do të shkollohen edhe kuadrot e ardhme,prandaj që të mos rrëshqasim atje,këtij trendi negativ duhet prerë hovin.

populli thot:

-Preja veshtë sa është klysh!

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test