Akullore për shtazët në kopshtin zoologjik në Indi - Bota Sot
Akullore për shtazët në kopshtin zoologjik në Indi

Ndryshe

E martë, 14 gusht 2018

Akullore për shtazët në kopshtin zoologjik në Indi

Më: 6 qershor 2018 Në ora: 18:08
Ilustrim

Stafi i Kopshtit Zoologjik në Mumbai thotë se temperaturat e larta po i mundojnë shtazët.

Për t’i relaksuar ato dhe për t’i bërë të ndjehen më freskët stafi ka zgjedhur të përgatis akullore për to.

Duke bërë kështu një zgjidhje të ëmbël kundër temperaturave të larta në kopsht.

“Ne i premë frutat si bananet,  ananasin, shalqirin, mangon dhe fruta të tjera në pjesë të vogla dhe mandej i fusim në ujë të ëmbëlsuar. Ato ngrihen dhe servohen ashtu të ngrira për shtazët”, ka treguar për BBC një nga punëtorët e kopshtit. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test