iPhone 7 është më i shpejtë sesa Samsung Galaxy S9 - Bota Sot
iPhone 7 është më i shpejtë sesa Samsung Galaxy S9

Mobile

E martë, 25 shtator 2018

iPhone 7 është më i shpejtë sesa Samsung Galaxy S9

Më: 2 mars 2018 Në ora: 18:33
Ilustrim

Standardet fillestare tregojnë se S9 është dukshëm më e shpejtë se paraardhësi i tij, por mbetet prapa iPhone.

Samsung Galaxy S9 është duke iu nënshtruar disa standardeve, menjëherë pas fillimit të shitjes së këtij smartphoni. Ndërsa kryesonte fushën në të dy krahasimet e kamerës së DxOMark dhe krahasimin e ekranit të DisplayMate , performanca është shumë prapa Apple. Ky është rezultat i disa standardeve të platformës online AnandTech.

Në varësi të tregut, Samsung përdor Snapdragon 845 i Qualcomm i instaluar në SHBA , dhe SoC Exynos 9810 në Samsung në Evropë dhe në pjesën tjetër të botës .

Mbi të gjitha, Apple është duke qëndruar përpara në pikën e vetme GeekBench 4, ku fuqia informatike e bërthamave individuale të CPU është ngritur.

Sidoqoftë, vetë AnandTech shpreh dyshime rreth rezultateve referuese. Sidomos në standardin e GPU, pajisja demo e testuar ka performuar dukshëm më keq se çipi Qualcomm. Një zëdhënës i Samsung gjithashtu konfirmoi në bisedë me AnandTech se pajisja e testuar ka “firmware të veçantë” që nuk është optimizuar për analiza të tilla. 

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test