Mediale & Vip

Familja mbretėrore britanike nė premierėn e "Skyfall"

Bota Sot | 24.10.2012 09:08
Familja mbretërore britanike në premierën e "Skyfall"

Anėtarėt e familjes mbretėrore britanike kanė ndjekur premierėn botėrore tė filmit tė ri tė James Bond-it, “Skyfall”.

Princi Charles, trashėgimtar i fronit, dhe gruaja e tij Camilla iu bashkuan dhjetėra yjeve tė filmit dhe figurave tė famshme nė premierėn e filmit, tė martėn nė mbrėmje nė “Royal Albert Hall” nė qendėr tė Londrės.

Aktori kryesor Daniel Craig, i cili bėri paraqitjen e tij tė tretė si agjenti Bond nė film, tha se ishte njė “nder i vėrtetė” luajtja e rolit tė super-spiunit britanik “007”, derisa kėtė vit shėnohet 50 vjetori i nisjes sė serisė.

“Dr Jo” ėshtė filmi i parė i Bondit, qė u dha si premierė nė vitin 1962, dhe “ Skyfall”, ėshtė filmi i 23-tė i serisė.

Shumė kritikė kanė vlerėsuar se “Skyfall”, i drejtuar nga Sam Mendes, ėshtė ndėr filmat mė tė mirė nė seri.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Mediale & Vip