274 vite Rolling Stones - Bota Sot
274 vite Rolling Stones

Mediale Vip

E hënë, 29 gusht 2016

274 vite Rolling Stones

Më: 19 tetor 2012 Në ora: 22:08

“Ne nuk kemi 50 vjet karrierë, por 274 vite jetë”. Kështu Mick Jagger bën shaka me kolegët dhe miqtë e ftuar në një festë private në pararojë të shfaqjes së Crossfire Hurricane, një dokumentar kushtuar Rolling Stones, që nga krijimi e deri në vitet aktuale.

Dokumentari është bërë në formën e rrëfimit të vetë protagonistëve; Keith Richards, 69 vjeç, Charlie Watss, 71, Mick 69 dhe Ron Wood 65. Sic thotë Jagger, plotë 274 vite jetë.

“Është një dokumentar që tregon rininë tonë dhe gjithë historinë e bandës. Nuk duam të shndërrohemi në heronj, por thjesht të rrëfejmë ndër vite bandën tonë”, tha vokualisti i bandës legjendare.

“Ne duhej të ishim anti-Beatles, duhej të ishim djemtë e këqinj që ndonjëherë trembeshim nga sjellja tërësisht jashtë kontrollit e fansave tanë”, thotë më tej vokalisti i Rolling Stones.

Dokumentari shfaqet në një kohë kur banda legjendare feston 50-vjetorin e krijimit të saj, 50 vite albume e koncerte mes adhurimit dhe kritikave, për atë që disa herë u quajt “anti-kultura” e tyre. Ashtu sic thotë Mick, ata duhej të ishin anti-Beatles.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test