Mediale & Vip

274 vite Rolling Stones

Bota Sot | 19.10.2012 22:08
274 vite Rolling Stones

“Ne nuk kemi 50 vjet karrierė, por 274 vite jetė”. Kėshtu Mick Jagger bėn shaka me kolegėt dhe miqtė e ftuar nė njė festė private nė pararojė tė shfaqjes sė Crossfire Hurricane, njė dokumentar kushtuar Rolling Stones, qė nga krijimi e deri nė vitet aktuale.

Dokumentari ėshtė bėrė nė formėn e rrėfimit tė vetė protagonistėve; Keith Richards, 69 vjeē, Charlie Watss, 71, Mick 69 dhe Ron Wood 65. Sic thotė Jagger, plotė 274 vite jetė.

“Ėshtė njė dokumentar qė tregon rininė tonė dhe gjithė historinė e bandės. Nuk duam tė shndėrrohemi nė heronj, por thjesht tė rrėfejmė ndėr vite bandėn tonė”, tha vokualisti i bandės legjendare.

“Ne duhej tė ishim anti-Beatles, duhej tė ishim djemtė e kėqinj qė ndonjėherė trembeshim nga sjellja tėrėsisht jashtė kontrollit e fansave tanė”, thotė mė tej vokalisti i Rolling Stones.

Dokumentari shfaqet nė njė kohė kur banda legjendare feston 50-vjetorin e krijimit tė saj, 50 vite albume e koncerte mes adhurimit dhe kritikave, pėr atė qė disa herė u quajt “anti-kultura” e tyre. Ashtu sic thotė Mick, ata duhej tė ishin anti-Beatles.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Mediale & Vip