Mediale & Vip

Ato qė nuk keni ditur pėr Nicole Scherzinger

Bota Sot | 19.10.2012 18:56
Ato që nuk keni ditur për Nicole Scherzinger

Nicole Prescovia Elikolani Valiente, e njohur si Nicole Scherzinger, ka lindur mė 29.06.1978 nė Havaje, ndėrsa famėn botėrore e ka arritur si lidere e grupit ‘Pussycat Dolls’. Pas shpėrbėrjes sė grupit, ka filluar karrierėn solo dhe aktrimin.

Nicole ėshtė njė kėngėtare dhe aktore e shkolluar, por a e keni ditur se i urren filmat horror dhe mė sė shumti kėnaqet me mbrėmjet e qeta. Ne ju sjellim disa fakte qė huk i keni ditur pėr tė. Atė e tėrheqin meshkujt qė kanė vetėbesim. “Tek meshkujt mė tėrheq vetėbesimi. Natyrisht se nganjėherė dikush tė pėlqen pėr shkak tė pamjes fizike, por kur e njeh mė mirė, fillon tė tė duket ndryshe. Mė tė rėndėsishme janė vetėbesimi dhe kimia”, ka deklaruar ajo.

Ajo ka startuar pėrmes emisioneve rialiti. Producentėt dhe agjentėt e kishin vėrejtur Nicole kur nė vitin 2001 me atėherė grupin e vajzave "Eden's Crush", kishte fituar nė njė rialiti shou. Nicole ėshtė njė besimtare e madhe dhe mundohet qė ēdo tė diele tė shkojė nė kishė, ndėrsa ėshtė e pasionuar edhe pas pastrimit tė shtėpisė. Ėshtė interesant se nė audicionin e saj tė parė tė kėndimit, ajo edhe ka notuar.

Nicole qysh e vogėl ka qenė e interesuar pėr kėndimin, ndėrsa nė audicionin e parė ėshtė paraqitur nė moshėn 14-vjeēe dhe atė nė kostumin e njė sirene, ku mė pas ka notuar nė njė pishinė dhe ka kėnduar. Kur ėshtė e pikėlluar, ajo e shėron shpirtin e saj me muzikė reggae tė Bob Marley, sepse kjo ia kujton shtėpinė dhe fėmijėrinė. Bukuroshja kėmbėgjatė e ka si problem saktėsinė, kėshtu qė vonohet edhe nė ushtrime dhe takime tė rėndėsishme. “Do tė vonohem edhe nė varrimin tim”, kishte deklaruar ajo njėherė. Edhe pse paraqitet si pjesė e jurisė sė shout ‘X Factor’, Nicole e ka pranuar se shumė rrallė shikon TV.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Mediale & Vip