Mediale & Vip

Zbulohen fotot, Seldi zyrtarisht i fejuar nė Suedi

Bota Sot | 14.10.2012 17:33
Zbulohen fotot, Seldi zyrtarisht i fejuar në Suedi

Kėngėtari nė festat familjare tė Dafinės, e mohoi fejesėn nė media.
Ndėrkohė qė tė gjithė presin duetin mes Seldit dhe Sinanit, ju njoftojmė se ai do tė dalė ditėt e fundit tė kėtij viti si surprizė pėr fansat e tyre, si dhe pėr festat e fundvitit. Ndėrkohė qė dy kėngėtarėt e njohur e kanė rikuperuar shoqėrinė e tyre dhe tashmė shfaqen pėrsėri sė bashku nėpėr koncerte, pasi bashkimi bėn fuqinė dhe Seldi e Sinani e kanė gjetur formulėn e suksesit, bashkė paguhen dhe kėrkohen mė shumė! Destinacioni i tyre mė shumė ėshtė Europa, vendet ku jetojnė shqiptarėt, atje ku tė gjithė ēmenden pas Sinanit dhe Seldit. Herėn e fundit ishin sė bashku nė Suedi ku performuan para njė publiku tė zjarrtė, e ndėrsa Sinani ishte kthyer pėrsėri nė Shqipėri, Seldi ka vazhduar argėtimin nė Suedi, por nė shoqėri tė sė fejuarės sė tij, Dafina Zekės. Edhe pse nėpėr shumė intervista kohėve tė fundit nuk pėrmend aspak tė fejuarėn e tij Dafinėn, ne kemi zbuluar edhe fotot e fundit nė tė cilat Seldi shfaqet krah Dafinės nėpėr sebepe familjare tė sė fejuarės atje, siē ėshtė rasti nė ditėlindjen e njė mbese tė Dafinės. Nga imazhet tė cilat i kemi siguruar, vėrehet se Seldi shoqėron tė fejuarėn te familja e saj kur ka ndonjė festė familjare. E meqė ai nuk e pėrmend aspak tė dashurėn e tij, ne ju tregojmė qė Seldi ėshtė ende nė lidhje me vajzėn e gazetarit tė njohur Milaim Zeka, edhe pse nuk e ka pohuar asnjėherė qė nga fillimi kur ne publikuam fotot e para tė ēiftit, tė cilat ishin bėrė po ashtu nė Suedi. Shteti skandinav ngelet njė nga mė tė preferuarit pėr Seldin, dhe mund tė ndodhė qė nė tė ardhmen ai tė vazhdojė tė jetojė atje, pasi tashmė nė familjen e Dafinės tė gjithė e shohin si dhėndėr tė ardhshėm. Mundohet tė jetė aq i fshehtė pėr jetėn private, saqė asnjė fjalė nuk e ka folur deri mė tani pėr Dafinėn. Madje as kjo e fundit nuk ėshtė prononcuar aspak, edhe pėrkundėr tentativave tė shumta qė kemi bėrė. Por e rėndėsishmja ėshtė qė lajmi mbi ēiftin asnjėherė nuk na ka ikur…comments powered by Disqus
Tjera nga Mediale & Vip