Mediale & Vip

5 muaj shtatzėnė, Ēiljeta udhėton nė Itali pėr xhirimet e filmit

Bota Sot | 14.10.2012 17:20
5 muaj shtatzënë, Çiljeta udhëton në Itali për xhirimet e filmit

“Tani e kam tė lehtė tė aktroj’’
Ka udhėtuar drejt Italisė (Riccione, Emilia-Romagna) pėr tė mbaruar xhirimet e filmit italian, tė cilin ajo e kishte filluar para se tė ngelė shtatzėnė. Tani e ka mė tė lehtė tė aktrojė pasi nuk duhet tė vendosė jastėk pėr tė aktruar shtatzėnė, por ėshtė njė aktore shtatzėnė. Ēiljeta Xhilaga ka hyrė nė muajin e pestė tė shtatzėnisė, duke lėnė mėnjanė aktivitetet muzikore, por ajo nuk ėshtė shkėputur nga projekti filmik tė cilin e kishte filluar nė shtetin italian, ndoshta pėr shkak tė kontratės sė nėnshkruar pėr bashkėpunim ose pėr dėshirėn qė nė jetėn e saj tė ketė si kujtim njė projekt kur ka qenė shtatzėnė me fėmijėn e parė nga lidhja me Tomasin. Kėtė lidhje ajo e deklaruar edhe nė njė intervistė qė kėngėtarja ka dhėnė ekskluzivisht pėr gazetėn “Panorama” muajin e kaluar, teksa kalonte muajin e katėrt. ‘’Kėtė herė i bėj xhirimet pa jastėk te barku se e kam origjinal’’, thuhet nė komentin e bėrė nga vetė Ēiljeta gjatė bisedės me miqtė e saj nė facebook, tė cilėt i kėrkonin asaj t’i vizitojė nė disa vende nėpėr Europė, por pėr shkak tė angazhimeve kėngėtarja duhet tė udhėtonte nga Italia nė Belgjikė e mė pas tė kthehet pėrsėri nė Tiranė.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Mediale & Vip