Mediale & Vip

Dobėsimi ekstrem i Matthew McCoanughey

Bota Sot | 08.10.2012 14:25
Dobësimi ekstrem i Matthew McCoanughey

Kishte thėnė qė do tė humbte 15 kilogramė pėr rolin nė filmin e ti tė ri dhe Matthew McConaughey e ka mbajtur fjalėn.

Aktori amerikan duket shumė i dobėsuar dhe gati pėr tė xhiruar skenat e filmit “The Dallas Buyer’s Club’.

42-vjeēari interpreton nė kėtė film njė person tė prekur nga SIDA. Pėr kėtė rol, McConaughey ka mundur konkurrencėn e aktorėve si Brad Pitt dhe Ryan Gosling.

Filmi tregon historinė e vėrtetė tė Ron Wodroof, njė elektriēist heteroseksual dhe homofobik, i cili vdiq nė vitin 1992. Atij iu dha nga mjekėt edhe gjashtė muaj jetė pas diagnostikimit tė parė, por jetoi edhe gjashtė vite tė tjera duke sjellė kontrabandė nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės ilaēe tė ndryshme pėr tė pėrballuar virusin HIV.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Mediale & Vip