Mediale & Vip

Kenan (Ezel) flet pėr herė tė parė mbi homoseksualitetin

Bota Sot | 07.10.2012 17:55
Kenan (Ezel) flet për herë të parë mbi homoseksualitetin

Kenan pėr gazetėn turke “Hurriyet”: Nuk di ēfarė provash t’ju jap pėr t’ju bindur qė jam njė mashkull i vėrtetė.
Kenan Izmirzaloglu pėr herė tė parė ka aktruar nė serialin ‘’Zemrat e ēmendura’’, duke luajtur rolin e Miroglu. Njė karakter i cili shumė shpejt u bė fenomen. Kėto ditė jeta e Kenanit ėshtė vėnė pėrsėri nė shėnjestėr pas 7 viteve. Kenan pėrflitet pėr shumė gjėra, ndėrsa pėrgėnjeshtron fjalėt qė fliten pėr tė qė nga viti 2005, qė ai ėshtė nė lidhje me aktorin dhe regjisorin Ugur Yücel. Emri mė popullor i viteve tė fundit nė telenovela flet pėr gazetėn “Hurriyet.”
Ēfarė ėshtė njė protagonist sipas teje?
Gjithmonė e them, protagonisti ėshtė njė lokomotivė. Nėse lokomotiva ėshtė e fuqishme, atėherė treni tėrheq mirė. Por kjo nuk ndodh kudo, nė qoftė se nuk ka binarė. Njeriu gjithmonė ka historitė e veta dhe pa marrė parasysh se sa e fuqishme mund tė jetė lokomotiva.
Ēfarė mund tė thoni pėr ata tė cilėt pretendonin se ju jeni homoseksual?
Gossip ėshtė njė gjė shumė e keqe. Kėto shkrime gjithmonė kanė qenė tendencioze, por nė qoftė se ju shikoni dikė me hormone mashkulli apo dikė qė ka fėmijė dhe ka krijuar familje, si mund tė thoni se ėshtė homoseksual? Atėherė, i bie qė unė tė mos shoqėrohem asnjėherė me meshkuj…!
Ugur Yücel ėshtė martuar nė Hollandė, por nuk jeton atje (aktori pėr tė cilin e akuzojnė se ka pasur njė lidhje)…
Kjo histori ėshtė njė gjė e shėmtuar, tė cilėn mediat e kanė keqpėrdorur. Ai ka njė djalė 19 vjeē dhe ėshtė njė miku im shumė i mirė.
Po pse nuk keni bėrė njė reagim akoma mė tė fortė me atė qė ėshtė thėnė pėr ju?
Ēfarė mund tė them dhe mund tė bėj, tė xhirohem nga beli e poshtė e keni fjalėn? Kush mė njeh e di si jam, tė tjerėt turp tė kenė. Jam njė mashkull me njė shėndet tė plotė dhe normal.
Po pse kjo shpifje ėshtė hedhur pikėrisht pėr ju?
Nuk mund tė shmangen sytė nga unė, ėshtė e vėrtetė. U dukem si njė playboy qė nė shfaqjen e parė duke tėrhequr vėmendjen e femrave. Privatėsia ėshtė njė gjė shumė e rėndėsishme, pasi bėhet fjalė pėr mua. E unė, njė djalė nga fshati si tė gjithė njerėzit, mė kanė pėrdorur pėr tė pėrhapur gjithmonė thashetheme tė kėqija. Edhe po tė mundohem nuk mund tė dėnoj askėnd, jam i frikėsuar nga e drejta e cila mund tė pėrdoret. Rastėsisht mund tė ndodhė qė njė ditė atyre qė shkruajnė kėto gjėra, t’u lindė ndonjė djalė homoseksual. Kjo punė ėshtė vetėm njė kromozom. Kjo ėshtė njė fuqi e Perėndisė. Jemi nė Turqi, nuk jemi nė Iran ku gjėrat merren shumė serioze.
Kjo gjė ka prekur nderin tuaj?
Ju e dini, unė jam aq i mėrzitur dhe ēdo mbrėmje lexoj Kur’anin e shenjtė. Kur e lexova librin e shenjtė, fillova tė qetėsohem.
Po familja juaj ēfarė bėri?
Ēfarė mund tė bėnin, asgjė! Por njė herė tjetėr nė media pashė njė foto e cila mė lėndoi shumė. Kėto qė shkruhen bėhen pėr tė tėrhequr vėmendjen e tė tjerėve dhe tė lėndojnė tė afėrmit tanė.
Ndėrkohė ju jeni nė njė lidhje dashurie?
Jo, jam duke kaluar nė fazėn e njohjes, s’mund tė them lidhje.
A ėshtė e pamundur qė njė mashkull tė qėndrojė besnik ndaj njė gruaje?
Janė gjėra qė tė tundojnė, nuk ėshtė asgjė e keqe te meshkujt. Por mbajeni mend se gjithmonė faji qėndron te gruaja.
Kur do tė ndalni sė dashuruari shumė femra nė tė njėjtėn kohė?
Kur tė vė njė unazė nė gishtin tim, pra kur tė martohem.
Jeni puthur vėrtet gjatė xhirimeve me aktoret?
Unė do tė doja tė puth Nickol Kidman, Sharon Stone, por e kam tė pamundur, natyrisht qė nuk jam puthur me asnjėrėn (qesh).
Sharon Stone ka njė bukuri tė hatashme, le tė themi.
Puthje nė skenė me Sharon Stone pėr 500 mijė dollarė, ēfarė mendoni pėr kėtė?
Oh, njė shfaqje e bukur! E pikturuar nė grup. Do tė ishte fantastike, pasi pėr mė tepėr tė hapen dyert drejt Hollywood-it.
E pra, ėndrra juaj ėshtė mbi Hollywood-in?
Jo, unė isha pėr dy muaj nė Shtetet e Bashkuara, atje kam marrė mėsime aktrimi. Tani ekziston njė projekt i ri, njė prodhim i njė kompanie amerikane pėr tė risjellė nė njė serial Perandorinė Osmane. Ėshtė thjesht njė aventurė e paparė. Do tė pėrfshihen kėtu edhe kohėra tė reja, luftėrat nė Afganistan, Al Kaeda, ShBA etj. Unė do tė aktroj njė ushtar amerikan nė pension e mė pas pėr tė ilustruar njė agjent turk tė intelegjencės.
Prindėrit tuaj jetojnė akoma nė fshat?
Sigurisht. Babai im ėshtė bujk, i ka shumė qejf tokat. Nė njė fermė me dele, pula, kafshė tė ndryshme ku kalova fėmijėrinė time…comments powered by Disqus
Tjera nga Mediale & Vip