Mediale & Vip

Disku mė i shitur i tė gjitha kohėrave? I grupit “ABBA”

Bota Sot | 03.10.2012 21:43
Disku më i shitur i të gjitha kohërave? I grupit “ABBA”

Kanė kaluar plot 30 vjet qė nga koha kur ishin bashkė, ama anėtarėt e grupit tė famshėm “ABBA” mbeten ende nė vendin e parė nė botė, pėr disqet mė tė shumta tė shitura.

Fjala ėshtė pėr grupin e tė famshmėve Agnetha Faltskog, Benny Andersson, Björn Ulvaeus dhe Ann-Frid Lyngstad, tė cilėt i kanė thėnė “lamtumirė” njėri-tjetrit jo pa mllef nė vitin 1982, por ama qė rezultojnė tė kenė CD-nė mė tė shitur tė tė gjitha kohėrave.

Triumfi i suedezėve u shėnua pikėrisht me albumin “Gold band Abba: Greatest Hits”, i cili sipas tė dhėnave tė industrisė britanike tė muzikės, ka arritur tė shesė deri tani plot 4 milionė kopje.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Mediale & Vip