Mediale & Vip

Jackson me dasmėn mė tė shtrenjtė ndėr VIP-a

Bota Sot | 03.10.2012 16:59
Jackson me dasmën më të shtrenjtë ndër VIP-a

Kėngėtarja dhe motra e mbretit tė ndjerė tė popit, Michael Jackson, Janet Jackson dhe i fejuari i saj pasaniku, Wissam Al Mana, thuhet se po planifikojnė tė organizojnė njė dasmė tė madhe nė Doha (Katar) nė vitin 2013, qė do t’u kushtojė mė shumė se 19 milionė dollarė.

"Ata kanė vendosur paraprakisht qė tė kurorėzohen nė vitin 2013. Por, ende janė duke punuar rreth disa detajeve", citon njė burim pranė ēiftit pėr revistėn “National Enquirer “.

"Wissam dėshiron njė dasmė glamuroze, kur tė martohet me Janetin. Dėshiron tė jetė dasma e shekullit", ka shtuar burimi.

Ceremonia e dasmės do tė jetė ekstravagante. Gati tre milionė dollarė ēifti do t’i shpenzojė pėr pagesėn e udhėtimit tė 500 tė ftuarve nė dasmė, tė cilėt do arrijnė nga e gjithė bota.

Ndėrsa Al Mana dėshiron qė ēdo mysafiri tė dasmės, t’i dhurojė nga njė orė dore “Rolex” qė kap vlerėn mbi nėntė mijė dollarė, raportojnė mediat amerikane. Al Mana ėshtė 10 vjet mė i ri se Jackson, ndėrsa lidhjen e tyre e kanė filluar para dy vjetėve.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Mediale & Vip