Mediale & Vip

Bleona Qereti vazhdon nė Gjermani

Bota Sot | 02.10.2012 12:31
Bleona Qereti vazhdon në Gjermani

Turit tė koncerteve tė kėngėtares Bleona Qereti, nė hapėsirėn mbarė shqiptare, i ka ardhur fundi, me koncertin e mbajtur nė sheshin Nėna Terezė, nė kryeqytetin shqiptar.
Pasi solli grupin e famshėm “Gipsy Kings” nė Tiranė, Bleona ka udhėtuar drejt Evropės, duke u ndalur fillimisht nė Venedik, pėr tė kaluar ēaste romantike me bashkėshortin e saj, Gani Bardha.
Por vetėm pak ditė i ka kaluar pa angazhime, pasi turneun promovues pėr albumin e parė nė anglisht, Bleona e vazhdon me Gjermaninė.
Nėpėrmjet rrjeteve sociale, ajo ka bėrė tė ditur se po qėndron nė Duseldorf, ku edhe zhvillohet koncerti i saj i rradhės.
Nuk janė dhėnė detaje tjera, prandaj akoma nuk dihet nėse ky koncert do jetė vetėm pėr publikun shqiptar, apo do tė jetė ndonjė organizim mė i madh dedikuar edhe publikut gjerman.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Mediale & Vip