Mediale & Vip

Mė 5 tetor, Eliza Dushku sjell nė atdhe dokumentarin

Bota Sot | 22.09.2012 14:44
Më 5 tetor, Eliza Dushku sjell në atdhe dokumentarin

Aktorja amerikane me origjinė edhe me shtetėsi shqiptare, Eliza Dushku do tė rikthehet muajin e ardhshėm nė Tiranė. Ardhja e saj nuk do tė jetė vetėm pėr tė vizituar shtetin amė, por edhe pėr njė eveniment tė rėndėsishėm.

Lajmin e ka bėrė tė ditur nėpėrmjet linjės telefonike bashkėprodhuesi i kėtij dokumentari mjeshtri i fotografisė Fadil Berisha, i cili ka thėnė pėr "Gazetėn Shqiptare" se do tė sjellė dokumentarin "Ende pa emėr" dedikuar Shqipėrisė. Premiera e shfaqjes sė filmit dokumentar do tė bėhet mė 5 tetor nė Tiranė, ndėrsa mė pas vijon edhe premiera nė SHBA gjatė muajit nėntor. Filmi dokumentar ėshtė njė pasqyrė e promovimit tė pasurive dhe vlerave tė Shqipėrisė, ku janė pėrfshirė personalitete tė forta, imazhe mahnitėse dhe shenja kulturore, si ushqimi, muzika, moda, sporti dhe jeta e natės. "E gjithė kjo kombinuar me njė shije tė zakoneve shqiptare dhe problemeve mjedisore, socio-ekonomike dhe politike me tė cilat pėrballej vendi. Prirja ime pėr aventura do tė pėrcaktonte tonin e njė palė pushimeve aktive, siē edhe rezultuan", ka thėnė Eliza, e cila ėshtė e kėnaqur me rezultatin e arritur me kėtė film dokumentar.

Njė vend tė veēantė nė kėtė dokumentar zė Korēa, vendlindja e saj, traditat gatimet dhe ceremonia e saj nė promovimin e 'Birra Korēės' nė gushtin e vitit tė kaluar dhe vizita e saj nė kėtė fabrikė, etj. Pėrgjatė kėtij dokumentari ajo ėshtė shoqėruar nga fotografi i famshėm Fadil Berisha.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Mediale & Vip