Kjo është këshilltarja bukuroshe e ministrit të kulturës, do t’ju çmend - Bota Sot
Kjo është këshilltarja bukuroshe e ministrit të kulturës, do t’ju çmend

Mediale Vip

E mërkurë, 23 maj 2018

Kjo është këshilltarja bukuroshe e ministrit të kulturës, do t’ju çmend

Nga: A.S Më: 12 shkurt 2018 Në ora: 14:50
Arife Muji, këshilltarja e sapo zgjedhur e minstrit, Kujtim Gashi

Bukuroshja, Arife Muji është emëruar këshilltare e Ministritë të Kulturës dhe Sportit, Kujtim Gashi që vjen nga Partia Demokratike e Kosovës.

Njoftimin për emërimin në këtë e post e ka bërë vet Muji në profilin e saj në Facebook.

“Political Adviser at Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit”, shkruan në profilin e saj në facebook.

Arifi ka studiuar shkenca politike në Universitetin e Prishtinës, kurse studimet e larta për politikat evropiane i ka ndjekur në Masarykova univerzita, në Republikën e Çekisë.

Deri më tani, ajo ka qenë e angazhuar edhe në Qendrën Kosovare për Studime të Sigurisë.

Image
Image
Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test