Sonte protestohet në Gjorçe Petrov - Bota Sot
Sonte protestohet në Gjorçe Petrov

Maqedonia

E mërkurë, 26 shtator 2018

Sonte protestohet në Gjorçe Petrov

Më: 16 prill 2018 Në ora: 15:31
Gjorçe Petrov

Banorët e lagjes Gjorçe Petrov do të dalin sot përsëri në protesta në ora 18:00. Protestat ndërmerren për shkak të aksidentit që shkaktoi pasoja tek një fëmijë 10 vjeçarë.

Banorët e revoltuar kanë protestuar mbrëmë, pas ndodhjes së aksidentit, ku kërkojnë nga kryetari i komunës që të përmirësojë sinjalistikën në rrugë.

Mbrëmë në Gjorçe Petrov u aksidentua dhjetëvjeçari duke kaluar rrugën në vizëbardha, nga një veturë e cila ka dashur t’u shmanget pengesave në rrugë dhe fatkqësisht ka goditur fëmijun.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test