VMRO proteston para Ministrisë së Drejtësisë - Bota Sot
VMRO proteston para Ministrisë së Drejtësisë

Maqedonia

E premte, 23 shkurt 2018

VMRO proteston para Ministrisë së Drejtësisë

Më: 5 dhjetor 2017 Në ora: 20:34
Në protestën e sotme mori pjesë edhe lideri i VMRO DPMNE-së, Nikolla Gruevski.

Mbështetësit e VMRO DPMNE-së protestuan edhe sonte përpara Ministrisë së Drejtësisë, kundër vendimit gjyqësor për deputetët e këtij subjekti politik.

Në protestën e sotme mori pjesë edhe lideri i VMRO DPMNE-së, Nikolla Gruevski.

Protestuesit kërkojnë lirimin e deputetëve dhe arrestimin e tyre e quajnë revanshizëm politik.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test