Peshevski dhe Saraçini në Pollog - Bota Sot
Peshevski dhe Saraçini në Pollog

Maqedonia

E hënë, 29 gusht 2016

Peshevski dhe Saraçini në Pollog

Më: 21 tetor 2012 Në ora: 12:44

Zëvendëskryeministri për Çështje Ekonomike Vlladimir Peshevski, ministri i Ekonomisë Valon Saraçini dhe drejtori i përgjithshëm i MEPSO-s Dejan Boshkovski sot do të marrin pjesë në aktivitetet përfundimtare të largpërçuesit të rikonstruuar prej 110 kilovat Vrutok-Pollog-Tetovë.
Me aktivitetet përfundimtare vendosen në funksion largpërçues i ri prej 16 kilometrave i cili përmmes përçuesit ekzistues lidhet në stacionin transformator Tetovë 1.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test