Maqedonia

Peshevski dhe Saraēini nė Pollog

Bota Sot | 21.10.2012 12:44
Peshevski dhe Saraçini në Pollog

Zėvendėskryeministri pėr Ēėshtje Ekonomike Vlladimir Peshevski, ministri i Ekonomisė Valon Saraēini dhe drejtori i pėrgjithshėm i MEPSO-s Dejan Boshkovski sot do tė marrin pjesė nė aktivitetet pėrfundimtare tė largpėrēuesit tė rikonstruuar prej 110 kilovat Vrutok-Pollog-Tetovė.
Me aktivitetet pėrfundimtare vendosen nė funksion largpėrēues i ri prej 16 kilometrave i cili pėrmmes pėrēuesit ekzistues lidhet nė stacionin transformator Tetovė 1.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Maqedonia