Maqedonia

Ali Ahmeti viziton shqiptarėt e rrethit tė Velesit dhe pėruron rrugėn e re

Bota Sot | 19.10.2012 18:02
Ali Ahmeti viziton shqiptarët e rrethit të Velesit dhe përuron rrugën e re

Kryetari i Bashkimit Demokratik pėr Integrim, Ali Ahmeti, ka vizituar sot shqiptarėt qė jetojnė nė rrethinėn e Velesit si dhe ka marrė pjesė nė pėrurimin e rrugės qė lidh qytetin e Velesit me fshatrat Jabollēisht i Epėrm dhe Jabollēisht i Poshtėm, thuhet nė komunikatėn e kabinetit tė Kryetarit tė BDI-sė.

Nė pėrurimin solemn tė rrugės, e cila ėshtė e gjatė rreth 9 kilometra, e realizuar nė njė fazė kanė marrė pjesė edhe funksionarė tė tjerė tė lartė. I gjithė projekti ka kushtuar mbi 48 milionė denarė dhe ėshtė realizuar me mjete nga Agjencia pėr rrugė shtetėrore.

Nė fjalėn e tij, siē shtohet nė komunikatė, Ahmeti ėshtė pėrqėndruar nė rėndėsinė e kėtij investimi shumė tė rėndėsishėm pėr kėtė anė.

"Nė tė kaluarėn janė bėrė padrejtėsi historike dhe ato sot duhet tė pėrmirėsohen sepse e kaluara duhet tė na shėrbejė pėr ta kujtuar dhe tė mos pėrsėsritet asnjėherė. Padrejtėsitė ndaj njeri tjetrit nuk guxojnė tė pėrsėriten sepse e ardhmja jonė ėshtė e pėrbashkėt. Mė kėtu nuk do tė vij pėr fushata zgjedhore, por vetėm pėr t'u takuar juve sepse bashkė duhet tė bėjmė edhe punė tė tjera, siē janė rrugė tė reja per tė lidhur kėtė vend me Dollnenin, Brodin, Kėrēovėn. Rrugėt lidhin njerėzit dhe e bėjnė vendin mė tė begatė. Ne bėjmė pėrpjekje qė qytetarėt tė jetojnė nė begati dhe harmoni sepse ky vend na takon tė gjithė neve dhe kėtu mund tė jetohet nėse punohet kėshtu siē kemi punuar gjer mė sot", ka theksuar kryetari i BDI-sė Ali Ahmeti.

Ndėrtimi i rrugės, siē thuhet, paraqet njė lehtėsim tė madh pėr banorėt e kėtyre anėve dhe ishte premtuar nga kryetari i BDI-sė gjatė vizitės sė fundit nė kėtė anė.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Maqedonia