Ali Ahmeti sot viziton shqiptarët e Velesit - Bota Sot
Ali Ahmeti sot viziton shqiptarët e Velesit

Maqedonia

E hënë, 29 gusht 2016

Ali Ahmeti sot viziton shqiptarët e Velesit

Më: 19 tetor 2012 Në ora: 17:56

Fshati Jabolçishtë i komunës së Velesit sot do të pres Ali Ahmetin, liderin e Bashkimit Demokratik për Integrim.

Fshatrat të banuara me shqiptar në Veles do të kenë rrugë të asfaltuar për të komunikuar më lirshëm ndërmjet vete dhe me qytetin e Velesit.

Lideri i BDI-së Ahmeti do të marr pjesë edhe në përurimin e përurimin e rrugës së ndërtuar që lidh fshatrat shqiptare të rrethit të Velesit, më saktësisht ceremonia do të zhvillohet në fshatin Jabollçisht i Epërm.

Kryetari Ahmeti gjithashtu do të takohet me banorët lokal shqiptar të këtyre fshatrave.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test