Kryetari i Parlamentit të Hungarisë për vizitë në Maqedoni - Bota Sot
Kryetari i Parlamentit të Hungarisë për vizitë në Maqedoni

Maqedonia

E martë, 30 gusht 2016

Kryetari i Parlamentit të Hungarisë për vizitë në Maqedoni

Më: 17 tetor 2012 Në ora: 11:30

Kryetari i Parlamentit të Hungarisë, Laslo Kover prej sot po qëndron për vizitë zyrtare dyditore në Republikën e Maqedonisë.
Gjatë kohës së vizitës është paraparë që Kover të takohet me kolegun e tij të Maqedonisë Trajko Veljanoski.
Është planifikuar që Kover sot të realizojë takime të veçanta edhe me kryetaren e Komitetit për marrëdhënie midis bashkësive, Ermira Mehmeti-Devaja, si dhe me koordinuesen e grupit të deputetëve të VMRO-DPMNE-së, Silvana Boneva.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test