Maqedonia

Tėrhiqet ligji pėr "Branitellat"

Bota Sot | 14.10.2012 23:14
Tërhiqet ligji për "Branitellat"

VMRO DPMNE sot ka vendosur tė tėrheq nga debati parlamentar ligjin pėr tė drejtate vecanta tė " BRANITELLAVE. Vendimi ėshtė marė nė mbledhjen e Komitetit ekzekutiv tė partisė i cili i ka rekomanduar grupit parlamentar tė VMRO DPMNE-sė ligjin ta tėrheq dhe propozoj edhe njėher por tani me procedur tė shkurtėr me cka nuk do tė ketė nevojė tė debatohet nė komisionet parlamentare ku deputetėt e BDI-sė kanė bllokuar debatin. Cili do tė jetė tani veprimi i BDI-sė mbetėt tė shifet.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Maqedonia