Maqedonia

Prokurorja nė rastin "Monstra", nėn pėrcjellje policore

Bota Sot | 14.10.2012 20:37
Prokurorja në rastin "Monstra", nën përcjellje policore

Prokurorja nė rastin “Monstra”, Gordana Geshkovska, po ruhet vazhdimisht nga forcat e sigurimit, raporton Kanal 5.
Geshkovska ka deklaruar megjithatė se prania e pjesėtarėve policorė rreth saj nuk ėshtė e lidhur me rastin e vrasjes sė pesėfishtė, por me disa kėrcėnime indirekte qė ka pranuar kohė pas kohe.
Lidhur me rastin “Monstra”, prokurorja ka deklaruar se hetimet janė nė fazėn finale dhe se aktakuza do tė jetė gati deri nė fund tė muajit, kur dhe ėshtė afati i fundit pėr tė dorėzuar atė.
Ajo ka refuzuar tė flasė lidhur me dėshmitarin e mbrojtur, i cili do tė merret nė pyetje nga dita e nesėrme, ndėrsa siguron se ka dėshmi tė forta pėr kėtė rast.
Geshkovska ėshtė e njohur edhe si prokurore nė rastin “Merimanga”, ku u akuzua dhe u dėnua me 14 vite burg pronari i Televizionit A1, Velija Ramkovski.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Maqedonia