Maqedonia

Dimovski: Negociata me BDI-nė pėr t'i zhdukur dallimet

Bota Sot | 07.10.2012 15:52
Dimovski: Negociata me BDI-në për t

Dy ditė pas votėbesimit tė Qeverisė dhe fjalimeve tė ashpra, jo gjithēka duket e “pashpresė”.
Deputeti dhe drejtor i Qendrės pėr Komunikim i VMRO-DPMNE-sė, Ilija Dimovski, ka paralajmėruar nė njė intervistė pėr portalin Press24, se kjo parti do tė vijojė bisedimet me BDI-nė pėr tė mbyllur dallimet ekzistuese.
Ndėrkohė, ka theksuar ai, Qeveria do tė vijojė sė zbatuari projektet e saj nė interes tė qytetarėve.
“Ėshtė me rėndėsi qė institucionet tė funksionojnė me kapacitet tė plotė dhe t’i realizojnė obligimet e tyre sipas ligjeve dhe pėrpara qytetarėve”, ka deklaruar Dimovski.
Deputeti ka theksuar se ajo qė e dallon kėtė koalicion prej tė mėparshmėve, ėshtė transparenca dhe diskutimi i hapur i problemeve dhe jo tė bėrit pazar.
“Ekzistojnė probleme dhe mosmarrėveshje nė koalicion, ekzistojnė edhe pikėpamje tė ndryshme, por ajo qė ėshtė me rėndėsi ėshtė se ne nuk bėjmė pazare me ato dallime qė kemi. Nėse do t’u ngjanim koalicioneve tė tjera, sigurisht se as nuk do tė dihej pėr kėto probleme, ose ato do tė zgjidheshin nė llogari tė ēėshtjeve tė tjera”, ka deklaruar Dimovski.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Maqedonia