Maqedonia

Ivanov nesėr dhe pasnesėr pėr vizitė zyrtare nė BeH

Bota Sot | 03.10.2012 17:52
Ivanov nesër dhe pasnesër për vizitë zyrtare në BeH

Presidenti i Republikės sė Maqedonisė, Gjorge Ivanov nesėr dhe pasnesėr do tė qėndrojė pėr vizitė zyrtare nė Bosnjė e Hercegovinė.

Nė suaza tė vizitės, presidenti Ivanov nė Srajevė do tė realizojė takim me kryetarin e Presidencės sė Bosnjės e Hercegovinės, Bakir Izetbegoviq, me anėtarėt e kolegjiumit tė dy Dhomave tė Parlamentit dhe me kryetarin e Kėshillit tė ministrave tė Bosnjės e Hercegovinės.

Presidenti Ivanov do ta vizitojė bazėn e EUFOR-it, ku do tė realizojė takim me ekipin mjekėsor "Altea" nga Republika e Maqedonisė dhe do tė vendosė lule nė pėrkujtimoren e pjesėtarėve tė ARM-sė qė e humbėn jetėn.

Lėvizja Evropiane e Bosnjės e Hercegovinės, do ta dekorojė presidentin e Maqedonisė me Medalje pėr partneritet rajonal evropian, zhvillimin e miqėsive dhe procesin e pajtimit dhe mirėkuptim mė tė mirė mes popujve nė kėtė pjesė tė Evropės.

Shefi i shtetit do ta vizitojė edhe Banja Lukėn, ku do tė realizojė takim me kryetarin e Republikės Sėrbska Milorad Dodik, me kryetarin e Kuvendit kombėtar tė Republikės sė Serbisė dhe me Shoqatėn e emigrantėve nga Republika e Maqedonisė nė Banja Lukė.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Maqedonia