Lifestyle

11 dhjetori, dita mė fertile e vitit

Bota Sot | 11.12.2012 13:04
11 dhjetori, dita më fertile e vitit

Nėse jeni njė ēift i ri dhe keni ndėrmend tė sillni nė jetė njė bebe, sot keni shansin mė tė mirė pėr ta ngjizur atė.

Sipas njė studimi, 11 dhjetori ėshtė dita mė fertile e vitit.Dhjetori ėshtė gjithashtu muaji kur ngjizen shumica e bebeve nė botė, ndaj shumė bebe lindin nė shtator, d.m.th 9 muaj nga dhjetori.

Sipas shkencėtarėve, dimri ėshtė stinė mė e pėrshtatshme pėr tė ngjizur njė fėmijė se sa vera, sepse cilėsia dhe aktiviteti i spermės ėshtė mė i madh nė temperatura tė ulėta.

Njerėzit gjithashtu janė mė tė pritur tė bėjnė seks nė dhjetor, duke qenė se ėshtė njė muaj festiv dhe i gėzueshėm.

Statistikat janė pėrpiluar nga ‘Lovehoney’, qė ėshtė njė nga kompanitė britanike mė tė mėdha tė shitjeve online tė lodrave tė seksit, por i bazuar gjithashtu nė tė dhėna mirėfilli shkencore.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lifestyle