Lifestyle

Vajza 16-vjeēare me mjekėr

Bota Sot | 23.10.2012 12:04
Vajza 16-vjeçare me mjekër

Njė vajzė 16-vjeēare kineze ėshtė izoluar nė dhomėn e saj dhe nuk pranon tė dalė nga shtėpia sepse ka mjekėr dhe mustaqe.

Adoleshentja me emrin Nana vuan nga hirsuitizmi qė i ėshtė shkaktuar nga mjekimet pėr aneminė e saj nė vitin 2010. Vajza kishte mungesė rruazash tė kuqe dhe u shtrua nė spital, ku mjekėt i thanė se trajtimi me medikamente pėr zgjidhjen e problemit ishte i domosdoshėm.

Ilaēet pėrmirėsuan ndjeshėm shėndetin e saj, por i shkaktuan edhe ndryshime fizike. Nėna e vajzės shprehet: “Pasi mori ilaēet nisi t’i dilte mjekra, krahėt dhe kėmbėt i janė mbuluar me qime.”

16-vjeēarja ka dy vite qė nuk shkon mė nė shkollė pasi i vjen turp nga pamja e saj. Nė rastet e rralla kur del nė rrugė, Nana vė maskė dhe gjithmonė vesh bluzė me mėngė tė gjata.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Lifestyle